Starter   -   Barometer   -   Format

Anmälda spelare för Västgöta Open 2015 - Skövde

Arrangeras av:     Nöjesarenan Skövde
Telefon: 0500-48 16 00
E-mail: info@nojesarenan.se
Hemsida: www.nojesarenan.se

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Adam Henström Team Alingsås BC Lördagen den 21 februari 09:30
Alex Ghermanescu Hjo Bowlingklubb Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Alexander Larsson Team Pergamon BC Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Alfred Berggren Team Clan BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Anders Wellman BK Gärdet Lördagen den 14 februari 13:00
Andreas Westh BK 64 Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Onsdagen den 18 mars 19:00
Ann-Charlotte Nordvall BK Kåess Söndagen den 8 mars 13:00
Ann-Marie Sandberg BK Ös På Onsdagen den 18 mars 19:00
Ante Andersson BK Kyrk Skövde Onsdagen den 18 februari 19:00
Lördagen den 21 mars 13:00
Anton Adolfsson Team Alingsås BC Lördagen den 21 februari 09:30
Anton Kvarnström Team Mariestad BK Lördagen den 21 februari 09:30
Axel Engblom Team Pergamon BC Söndagen den 8 mars 13:00
Bengt Olsson BK 64 Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Bengt-Olov Svantesson BK 64 Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Benjamin Jonsson Team Pergamon BC Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Bjorn Ivar Hansen KS Edsbowlarna Söndagen den 22 mars 09:30
Söndagen den 22 mars 13:00
Carina Krusell BK Ös På Onsdagen den 18 mars 19:00
Söndagen den 22 mars 09:30
Catarina Tiveljung Hurricanes BK Söndagen den 8 mars 13:00
Christer Näsström Falköpings AIK BK Onsdagen den 18 februari 19:00
Conny Westh BK 64 Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Daniel Arvidsson Marbodals BS Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Daniel Blom Marbodals BS Lördagen den 14 februari 13:00
Söndagen den 22 mars 09:30
David Sandberg Skövde AIK BK Lördagen den 21 mars 13:00
Edvard Schmidt BK Kyrk Skövde Söndagen den 22 mars 13:00
Eino Vuoluterä BK Gärdet Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Lördagen den 14 februari 13:00
Söndagen den 22 mars 09:30
Emanuel Jonsson Team Alingsås BC Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Onsdagen den 18 februari 19:00
Emelie Tiveljung BK Merci Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Erik Ahlstrand Team Mariestad BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Söndagen den 22 mars 09:30
Erik Kyrk BK Kyrk Skövde Lördagen den 14 februari 09:30
Erik Persson Götene BK Lördagen den 14 februari 09:30
Onsdagen den 18 mars 19:00
Filip Krusell BK Ös På Onsdagen den 18 mars 19:00
Gabriel Karlsson Team Mariestad BK Lördagen den 21 februari 09:30
Gunnar Elvin Team Mariestad BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Gustaf Johansson Team Alingsås BC Lördagen den 14 februari 09:30
Lördagen den 14 februari 13:00
Söndagen den 22 mars 09:30
Gustav Ranstrand BK Kyrk Skövde Lördagen den 21 mars 13:00
Göran Johansson Götene BK Lördagen den 14 februari 09:30
Henrik Ahlner Marbodals BS Lördagen den 14 februari 13:00
Söndagen den 8 mars 13:00
Jenny Karlsson BK Kåess Onsdagen den 18 februari 19:00
Jerry Eriksson BK Ös På Onsdagen den 18 mars 19:00
Jimmy Nordvall BK Kåess Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Söndagen den 8 mars 13:00
Onsdagen den 18 mars 19:00
Joakim Wetterstrand Marbodals BS Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Lördagen den 14 februari 13:00
Söndagen den 8 mars 13:00
Joel Karlsson BK Kyrk Skövde Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Lördagen den 21 februari 09:30
Johan Bergqvist Nybro IF Lördagen den 21 februari 09:30
Johan Jacobsson BK 64 Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Johan Leijon Team Mariestad BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Johan Lundblad BK Kyrk Skövde Onsdagen den 18 mars 19:00
Johannes Gül Hjo Bowlingklubb Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
John Mielonen BK Kyrk Skövde Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Onsdagen den 18 mars 19:00
Jonas Augustsson BK Kyrk Skövde Lördagen den 21 mars 13:00
Kenny Holgersson Marbodals BS Onsdagen den 18 februari 19:00
Söndagen den 8 mars 13:00
Kent-Ove Särehag Hurricanes BK Onsdagen den 18 februari 19:00
Kjell-Åke Gustafsson BK Kåess Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Onsdagen den 18 februari 19:00
Onsdagen den 18 mars 19:00
Krister Karlsson Hjo Bowlingklubb Lördagen den 14 februari 13:00
Söndagen den 22 mars 09:30
Lars Pejstrup Team Mariestad BK Söndagen den 22 mars 13:00
Lars-Johan Björk Marbodals BS Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Onsdagen den 18 februari 19:00
Lena Domar Falköpings AIK BK Onsdagen den 18 februari 19:00
Lucas Hall BF Solängen Onsdagen den 18 februari 19:00
Onsdagen den 18 mars 19:00
Magnus Jacobsson Hurricanes BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Magnus Westerberg Hurricanes BK Söndagen den 8 mars 13:00
Makis Manthos Marbodals BS Lördagen den 21 mars 13:00
Söndagen den 22 mars 13:00
Maria Gustafsson BK Kyrk Skövde Onsdagen den 18 mars 19:00
Söndagen den 22 mars 13:00
Martin Forsell Team Mariestad BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Mats Andersson Team Clan BK Söndagen den 8 mars 13:00
Mats Gustafsson Skövde AIK BK Onsdagen den 18 mars 19:00
Mats Hulén Götene BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Söndagen den 22 mars 09:30
Mats Wahlström Marbodals BS Lördagen den 14 februari 13:00
Söndagen den 8 mars 13:00
Mattias Tiveljung BK Kåess Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Michael Cronberg BK Gärdet Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Michael Krusell BK Ös På Söndagen den 22 mars 09:30
Mikael Andersson BK Gärdet Lördagen den 14 februari 13:00
Mikael Olofsson Hurricanes BK Onsdagen den 18 februari 19:00
Ola Johansson BK 64 Lördagen den 21 mars 13:00
Per Bergqvist Team Mariestad BK Lördagen den 21 februari 09:30
Per-Olof Buller BK Kåess Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Peter Brusewitz BK Kåess Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Peter Hellström BK Pondus Onsdagen den 18 februari 19:00
Söndagen den 8 mars 13:00
Peter Klahr BK Gärdet Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Lördagen den 14 februari 13:00
Lördagen den 21 mars 13:00
Robin Asbjörnsen Team Mariestad BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Robin Ljungkvist Götene BK Onsdagen den 18 februari 19:00
Rune Staav Marbodals BS Söndagen den 22 mars 09:30
Stefan Lundqvist BK Oden Falköping Onsdagen den 18 februari 19:00
Stefan Wulcan Team Mariestad BK Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Stig-Olof Thorin Team Mariestad BK Söndagen den 22 mars 13:00
Stig-Åke Andersson Kvänums BK Onsdagen den 18 februari 19:00
Sören Berggren Kvänums BK Söndagen den 8 mars 13:00
Sören Simu Trollhättan Dolphins BK Söndagen den 22 mars 13:00
Tekauita Enesi BK Ös På Onsdagen den 18 mars 19:00
Thomas Helander BK Oden Falköping Onsdagen den 18 februari 19:00
Söndagen den 22 mars 09:30
Thomas Johansson Hjo Bowlingklubb Lördagen den 21 februari 09:30
Söndagen den 22 mars 09:30
Thommy Pehrsson Götene BK Lördagen den 14 februari 09:30
Onsdagen den 18 mars 19:00
Tobias Beijbom BK Oden Falköping Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Tomas Ringeby Kvänums BK Onsdagen den 18 februari 19:00
Tommy Karlsson BK Wik Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Tony Dahlqvist Falköpings AIK BK Lördagen den 14 februari 09:30
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen Onsdagen den 11 februari 19:00 Early Bird 400 kr
Torbjörn Wernersson BK Kåess Söndagen den 8 mars 13:00
Ulrika Larsson BK Qvinns Söndagen den 22 mars 13:00
Victor Kyrk BK Kyrk Skövde Onsdagen den 18 februari 19:00

TOTALT: 98 SPELARE